Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

НОВИНИ МІСТА

З 17 березня 2016 року, вступив в силу наказ Міністерства охорони здоров'я України, від 1 лютого 2016, що передбачає скорочення кількості ліжко-місць у лікарнях до 60 (з 87,9) з розрахунку на 10 тисяч осіб.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

У зв'язку з цим структурні підрозділи з питань охорони здоров'я, в тому числі і в Марганці, зобов'язані затвердити покрокові плани оптимізації протягом року з відповідними фінансовими розрахунками. При цьому уточнюється, що структурні підрозділи можуть самостійно регулювати кількість лікарняних ліжок для лікування в стаціонарі, але лише в бік зменшення.

При оптимізації ліжко-місць, за інструкцією МОЗ, повинні враховуватися структура і рівень захворюваності та смертності населення регіону, використання в процесі лікування сучасних медичних технологій, а також існуючу мережу установ охорони здоров'я, їх ресурсне забезпечення, якість медичної допомоги і територіальні особливості.

Процес скорочення ліжко-місць пояснили необхідністю досягнення "оптимального балансу між економічною ефективністю і якістю і своєчасністю надання медичної допомоги населенню".

Крім того, в Міністерстві охорони здоров'я відсилають до європейського досвіду, але без врахування рівня життя найбіднішої країни Європи – України.

В країнах Європейського Союзу, рівень доходів населення в десятки разів перевищує, рівень в Україні. Тривалість життя в Європі (в залежності від країни) на 10-20 років довший чим в нашій державі, що свідчить про високий рівень якісного медичного обслуговування.

Середній показник в країнах Європейського Союзу становить 52,8 ліжко-місць, а в Україні 87,9 з розрахунку на 10 тис. осіб. Тобто в найближчий період на третину буде зменшено ліжко-місць і в Марганці. Враховуючи низький рівень життя в нашому місці можна лише констатувати про те, що хворі люди будуть позбавлені належного медичного лікування, або просто будуть викинуті на вулицю.

Такі реформи від Кабміну були б неможливі без погодження з нині діючим парламентом і взагалі нинішньою владною верхівкою некорінної національності. Марганчанам є підстави серйозно замислитись, щодо обраних ними раніше депутатами і Президентом, щоб в подальшому не повторювати помилок.

О.Васіч