Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

СТОРІНКА В ІСТОРІЇ МАРГАНЦЯ

Цей день приносить різні почуття – радість перемоги і тяжку печаль за втратою рідних. 2,5 роки тривала окупація Марганця. 17 серпня 1941 року Марганець захопили гітлерівські війська. 

Для марганчан настав час тяжких страждань і суворих випробувань. Німецькі окупанти досить швидко розпочали видобуток руди за рахунок неймовірної тяжкої праці радянських військовополонених. Частина місцевих жителів стали перед вибором який неможливо було уникнути : або бути відправленим на примусові роботи до Німеччини, або йти на роботу на промислові підприємства міста за мізерну оплату.

Частина марганчан свідомо стали в протистояння з німецькими окупантами, здійснювали диверсії, розповсюджували листівки про стан на фронтах. Чимало підпільників були зраджені місцевими жителями та зазнали великих тортур і були закатовані або розстріляні. Всього в роки війни німцями і поліцаями було страчено понад 500 чоловік.

З кінця 1943 року фронт тривалий час знаходився неподалік від Томаківки, місцеві жителі місяцями чули артилерійську канонаду і з нетерпінням чекали звільнення від окупантів.

А в ніч з 5-го на 6-те лютого 1944 року війська 3-го Українського фронту визволили місто від німців. Спочатку 5-го лютого 1944 року до 11-ї год. ранку було звільнено с. Борисівку та с. Миколаївку і рудники. Вранці 6-го лютого 1944 року, після запеклого бою і атаки радянські частини вибили німців із західного схилу яру Велика Кам’янка і зайняли с. Закам’янку, станцію Марганець і с. Городище.