Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

НОВИНИ РЕГІОНУ

24 січня 2018 року під час прес-конференції в Дніпропетровську заступник директора з дослідження біологічних факторів Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України Валентина Рєзвих повідомила, що в Дніпропетровській області на кір захворіли вже 126 осіб.

За її словами, останнім часом щодня фіксується 10 нових випадків захворювання. 40 осіб, які підхопили кір, - Дніпряни. Решта - жителі області. 78% хворих не були щеплені. Летальних випадків на Дніпропетровщині, на щастя, не зафіксовано.

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з'являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через 3 дні висип поширюється по тілу і, в кінцевому підсумку, з'являється на руках і ногах. Вона тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

Більшість смертельних випадків кору відбувається через ускладнення, пов'язаних з цією хворобою. Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до п'яти років або у дорослих людей старше 20 років. Найсерйозніші ускладнення включають сліпоту, енцефаліт (інфекцію, що приводить до набряку головного мозку), важку діарею і пов'язану з нею дегідратацію, вушні інфекції і важкі інфекції дихальних шляхів, такі як пневмонія. Важкий перебіг кору ймовірніше серед недоїдання дітей молодшого віку, особливо тих, хто відчуває нестачу вітаміну А, або чия імунна система ослаблена ВІЛ / СНІДом або іншими хворобами.

Серед груп населення з високими рівнями недостатності харчування і при відсутності належної медичної допомоги до 10% випадків кору закінчуються смертельним результатом. До ризику розвитку важких ускладнень піддаються також інфіковані жінки під час вагітності, а вагітність може закінчуватися мимовільним абортом або передчасними пологами. У людей, що перехворіли на кір, виробляється імунітет проти неї на все життя.

Хто піддається ризику?

Невакциновані діти раннього віку піддаються найвищому ризику захворювання на кір і розвитку ускладнень, включаючи смертельний результат. Невакциновані вагітні жінки також піддаються ризику. Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету - той, хто не був вакцинований або той, хто не виробив імунітет після вакцинації.

Передача інфекції

Висококонтагіозний вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах або безпосередньому контакті з інфікованими виділеннями з носоглотки.

Вірус залишається активним і контагіозним в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Він може бути переданий інфікованою людиною протягом періоду часу, який починається за 4 дні до появи у нього висипу і закінчується через 4 дні після її появи.

Лікування

Якогось спеціального лікування, спрямованого проти вірусу кору, не існує. Важких ускладнень кору можна уникнути при підтримуючому лікуванні, яке забезпечує гарне харчування, належне надходження рідини і лікування дегідратації за допомогою оральних регідратаціонних розчинів. Ці розчини відшкодовують рідину та інші важливі мікроелементи, які губляться при діареї і блювоті. Для лікування очних і вушних інфекцій і пневмонії слід призначати антибіотики.

Всі діти, яким поставлений діагноз кору, повинні отримувати вітамін А. Як показує досвід, це сприяє зменшенню числа випадків смерті від кору на 50%.

ЗА ДОБУ В ЗОНІ АТО ПОРАНЕНО ОДНОГО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ ЗСУ