Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

НОВИНИ МІСТА

Сьогодні разом з отаманом ГО «Нікопольська Січ» Олександром Шевченко направили письмове звернення Нікопольському міському голові А. Фісаку таке звернення. Шановний Андрію Петровичу! Системами радіаційного моніторингу європейських країн і України, у період з 25 вересня до середини жовтня 2017 року було зафіксовано підвищення концентрації радіонукліду штучного походження рутеній 106 (далі - Ru-106) у приземному шарі атмосферного повітря.

Відповідно до заяви Німецького Федерального відомства з радіаційного захисту з 29 вересня на території Європи, в пробах повітря виявлені сліди радіоактивного рутенію-106, який за даними МАГАТЕ в Румунії досягав максимуму 145 мБк/м3, а за даними УкрГідрометцентру, максимальне значення його активності в атмосферному повітрі України буцім то було зафіксовано на посту спостереження в м. Одессі 28.09.2017-30.09.2017 і становило 45 мБк/м3. . Разом із тим, згідно мап Німецького Федерального відомства з радіаційного захисту (додається) та оприлюдненого 9.11.2017 року Інформаційного звіту французького інституту ядерної безпеки (IRSN) найбільша радіоактивна пляма від Ru-106 на території України зазначена не у вказаних місцях виявлених максимальних значень, а на території що межує із Запорізькою АЕС і включає територію м. Нікополя з інтенсивністю кольору забруднення, що дорівнює гіпотетичному місцю його викиду навколо комбінату «Маяк» (Росія). Враховуючі те, що надзвичайно небезпечний для здоров’я людини Рутеній-106 є продуктом розщеплення атомів в ядерному реакторі та присутній у відпрацьованому ядерному паливі, в умовах сусідства міста Нікополя з найбільшою у світі Запорізькою АЕС, де у 145 контейнерах СВЯП вже накопичено величезні обсяги Рутенію-106 та інших радіоактивних ізотопів, що можуть потрапляти до нашого навколишнього середовища, вимагаємо вжити термінові заходи щодо захисту конституційних прав мешканців міста Нікополя на безпечне для життя і здоров’я довкілля, а саме:

1. Звернутись з офіційним запитом до ЗАЕС, ДІЯРУ, Центральної геофізичної обсерваторії України, УкрГідрометцентру та ДСП «Екоцентр» з вимогою провести додаткові дослідження походження і наслідків впливу аномальної радіаційної плями на території України, що включає м. Нікополь і зазначена на мапах Німецького Федерального відомства з радіаційного захисту та IRSN (додаються).

2. Вжити заходи щодо комплексної перевірки забруднення Рутенієм-106 та іншими радіонуклідами харчових продуктів, грунту та води на території Нікополя.

3. Вжити заходи щодо якнайскорішого введення в експлуатацію системи автоматизованого екологічного контролю Нікополя з оснащенням її приладами радіаційного контролю гамма, бета, альфа та Х випромінювання (Рутеній-106 є бета-радіоактивний ізотоп).

Про вжиті заходи та їх результати просимо повідомити відповідно до законодавства України.

Додаток: мапи забруднення Рутенієм-106.

З повагою, Голова спілки «Громадянський дозор» Юрій Бабінін
Отаман ГО «Нікопольська Січ» Олександр Шевченко

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить