Уроки по Joomla 3 можно найти здесь: http://joomla3x.ru/
Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

НОВИНИ РЕГІОНУ

На Запорізькій АЕС почалися роботи з будівництва ангарного сховища легкого типу. Даний об'єкт - продовження вдосконаленого комплексу з переробки радіоактивних відходів ЗАЕС, але одночасно і самостійний об'єкт.

«Протягом більше 30 років ми збираємо радіоактивні відходи з усієї атомної станції. І в даний час ємність сховищ, передбачених проектом для шести енергоблоків, добігає кінця. Вони заповнені десь на 90 відсотків. Варто нагадати, що згідно з проектом, на території Запорізької АЕС ще в 1980-х роках було відведено місце для продовження сховища для зберігання РАВ, такого ж типу, як і ті, які працюють сьогодні - капітальні залізобетонні сховища. Однак ми пішли іншим шляхом, оскільки розуміємо, що рано чи пізно настане момент, коли РАВ необхідно буде вивозити з майданчика Запорізької АЕС. Тому ми переробили проект капітального сховища в сховище легкого типу» - пояснив заступник начальника цеху дезактивації по експлуатації та поводження з радіоактивними відходами Запорізької АЕС Сергій Пихтін.

«У сховищі легкого типу будуть розміщувати РАВ, вже упаковані в спеціальні «бочки» - контейнери. Далі їх будуть розміщувати ще в одні контейнери - залізобетонні (за принципом матрьошки). Один такий залізобетонний контейнер здатний розмістити відразу чотири «бочки» з РАВ.

Згідно з проектом, сховище легкого типу розраховано на 1300 залізобетонних контейнера. І з огляду на це, в кожному з них буде по чотири «бочки», тому в загальній кількості сховище зможе одночасно розмістити 5200 контейнерів з РАВ.

Майданчик для сховища легкого типу будується безпосередньо біля комплексу з переробки РАВ. На сьогоднішньому етапі робіт будівельники і підрядна організація встановлюють спеціальні залізобетонні палі, які стануть своєрідною «подушкою» для фундаменту сховища. У наступному ж році почнуть зводити конструкції стін, адже сховище хоч і легке, але все ж передбачається закритого типу.

У майбутньому під його дахом буде ходити кран, який буде мати у своєму розпорядженні залізобетонні контейнери за затвердженим планом, відповідно до експлуатаційної документації, а також чергою вивезення контейнерів з майданчика Запорізької АЕС на постійне захоронення. Орієнтовно повністю цей об'єкт буде зданий в експлуатацію в 2021 році.

По суті, ангарне сховище легкого типу стане певною єднальною ланкою між тимчасовими сховищами, що зараз експлуатуються на території Запорізької АЕС і державним сховищем, куди ці контейнери будуть передаватися на постійне захоронення» - підкреслив Сергій Пихтін.

Комплекс з переробки РАВ з його сучасними технологіями і потужним обладнанням, сухе сховище відпрацьованого ядерного палива, яке за роки свого функціонування підтвердило екологічну безпеку і економічну доцільність, ангарне сховище легкого типу, все це - ланки одного ланцюжка і підтвердження того, що про майбутнє фахівці атомної станції думають вже зараз, підкреслює прес-служба Запорізької АЕС.

 

Джерело:Говорящий Никополь